Eger a okolí – poznávací a léčebný pobyt v několika termálech

26.4. – 29.4. 2018     penzion, snídaně                                  Základní informace

 

Eger, kouzelné město s historickou atmosférou,  je dobře známý jako lázeňské středisko a skutečné turistické centrum, turistický ráj.

Eger je vhodný pro koupelové kúry jak v létě, tak zejména  v zimě. Jeho hydrogenuhličitanová voda je bohatá na vápník a hořčík a v důsledku vysoké radiové emanace patří do skupiny radioaktivních termálních vod. Je zvláště doporučována pro léčení chronického pocení, poruch pohybového ústrojí a reumatismu a také pro pooperační terapii.

Eger nabízí širokou paletu zajímavostí pro své návštěvníky: za návštěvu stojí středověký hrad, turecké památky, bazilika, barokní budovy a kostely. Gurmáni mohou objevovat chutě místních jídel v nekonečné řadě malých restaurací nebo hospůdek a hluboko pod kopcem, ve více než kilometr dlouhé řadě sklepů táhnoucích se za městem, zraje slavné egerské víno (včetně Býčí krve). K zajímavostem oblasti jistě patří a za návštěvu stojí Szarvaskő, úzké údolí toku Egeru, a Szilvásvárad, kde se nachází hřebčín maďarských lipicánů.

 

Program:

1. den:  odjezd z Opavy cca v 6 hodin, cesta přes Slovensko do Egeru. Příjezd kolem 14. hodiny, rychlé ubytování a návštěva termálního areálu v Egeru, večeře ve městě, nocleh.

2. den:  dopoledne město Eger – krátké zastavení, prohlídka, pak odjezd do Egersalóku – asi 10 km západně od Egeru,  pobyt v termálním areálu Saliris  a k večeru návrat přes Údolí Krásné Ženy – vinné sklepy, velký areál s vínem a mnoha restauracemi. Tam i večeře a návrat do města. Nocleh.

3. den:  po snídani výlet do Szilvásváradu  -  nádherné podhorské středisko s mnoha muzei, chovem Lipicánských koní, úzkorozchodnou železničkou a možností pěší vycházky údolím Szalajka podél železničky /cca 3,5 km/ zpět k autobusu. Po poledni odjezd do termálů  Demjénu, kde je možný pobyt až do pozdních večerních hodin. Termální areál je úplně nový. Tam večeře a návrat na ubytování.  Nocleh

4. den  po snídani návštěva tržnice v Egeru a výlet na zříceninu hradu Sirok  a po poledni příjezd do termálů – podle individuální volby Egersalók nebo Demjén (vzdáleny od sebe cca 2 km). K večeru odjezd přes vinné sklepy (možnost nákupu vína a večeře ) na ubytování, nocleh.

5. den po snídani odjezd do města Egeru a pobyt v tamním termálu do poledne. Po poledni odjezd zpět do ČR.

 

Ubytování: 4 x v penzionu ve  2 lůžkových a pro trojice ve 3 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením nebo ve 4 lůžkových apartmánech.

 

Cena:   3.990,- Kč            Sleva pro děti do 15 let ……  1.000,- Kč

Cena zahrnuje:  4 x nocleh se snídaní, klimatizovaný autobus, průvodce CK, lázeňský poplatek.

 

 

Úhrada ceny zájezdu:  Zálohu ve výši 2.000,- Kč na osobu uhraďte do 10 dnů od obdržení těchto základních informací buď naší složenkou, na náš účet: 2300417827 / 2010 nebo hotově v kanceláři v Opavě, Horní nám. 47, tel. 602 786 895 (otevřeno: pondělí, středa  13,30 – 15,00 hod.  a úterý, čtvrtek 13,30 – 16,00 hod.). Při platbě z účtu na účet prosím pište přidělený variabilní symbol. Je možné platit i na fakturu.

Nejpozději 14 dnů před odjezdem Vám zašleme poslední informace k zájezdu, kde uvedeme konkrétní odjezdy a další potřebné informace, a kde budou pokyny k uhrazení doplatku.