Pošumaví,…             15.7. – 21.7. 2018                  Základní informace

2 lůžkové pokoje, polopenze

 

Naší CK, ve velké většině, ještě nenavštívená místa, tentokrát v Pošumaví. A navíc: průvodce bude pan Mgr. Jandáček z Jindřichova Hradce !!!   Putování méně známými místy Pošumaví.

Opět hvězdicové výjezdy z jednoho místa. Turistické trasy pro zdatnější turisty a opět s alternativami také  pro méně zdatné.

Orientační program: Scénář může být upraven dle pokynů průvodce v závislosti na počasí a pod.

1.den:  Odjezd ráno. Odjezdy Krnov, Bruntál, Opava, Ostrava a po trase směr Brno a Pelhřimov. Prohlídka Třeboně, večeře, nocleh v Prachaticích – zde 6x).

2.den:  snídaně, Prachatice – město na Zlaté stezce  – Libín ( 1096 m) – Křišťanovický rybník ,nejvýše položený rybník v Čechách (koupání), Volary , volarské menhiry.  Pěšky 14 km. Večeře, nocleh.

3.den:  snídaně, Krušlov (originální vyřezávaný včelín) –  Lčovice (spojené s arch.ND Josefem Zítkem) – Malenice nad Volyňkou („hřbitov slavných“) – Vlachovo Březí (Jan Neruda). Pěšky 8 – 12 km ( dle okolností), večeře, nocleh.

4.den:  snídaně, přes Bavorov do Vodňan, města rybářů a opomíjené krásy – poutní místo Lomec (kopie Berniniho oltáře z chrámu sv.Petra) – Netolice (raně středověké hradiště). Pěšky 8 km. Večeře, nocleh.

5.den:  snídaně, České ŽlebyKrásná Horka (místa spojená s „králem Šumavy“, Josefem Hasilem) -Haidmühle (Bavorsko – doporučujeme s sebou vzít 5 – 10,- Euro) - Nové Údolí. Vlakem do Stožce, odtud busem zpět do Prachatic. Pěšky 13 km. Večeře, nocleh.

6.den:  snídaně, Knížecí stolec ( 1237 m) ve VVP Boletice – pěšky  12 km// varianta B: ZbytinyMaří MagdalénaArnoštov – procházka méně známým koutem Šumavy s krásnými vyhlídkami. Pěšky  12 km. Večeře, nocleh.

7.den:  snídaně, cestou domů zastávka u rybníka Bezdrev nebo Jindrichův Hradec dle pokynů průvodce. Návrat domů večer.

Ubytování: v Prachaticích v Domově mládeže (6x), které  tvoří  dva dvoulůžkové, samostatně přístupné pokoje, spojené společným sociálním zařízením, sprchou a kuchyňským koutem – to vše v rámci každé samostatné buňky.  Stravování polopenze.

Cena:   5.490,- Kč

Sleva pro děti do 18 let ……  1.000,- Kč

Cena zahrnuje:  6 x nocleh s polopenzí, klimatizovaný autobus, průvodce CK.

 

Úhrada ceny zájezdu:  Zálohu ve výši 2.300,- Kč na osobu uhraďte do 10 dnů od obdržení těchto základních informací buď naší složenkou, na náš účet: 2300417827 / 2010 nebo hotově v kanceláři v Opavě, Horní nám. 47, tel. 602 786 895 (otevřeno: pondělí, středa  13,30 – 15,00 hod.  a úterý, čtvrtek 13,30 – 16,00 hod.). Při platbě z účtu na účet prosím pište přidělený variabilní symbol. Je možné platit i na fakturu.

Nejpozději 14 dnů před odjezdem Vám zašleme poslední informace k zájezdu, kde uvedeme konkrétní odjezdy a další potřebné informace, a kde budou pokyny k uhrazení doplatku.