Bílé Karpaty

Bílé Karpaty       12.5. – 17.5. 2019       

                                                                                                  Základní informace

hotel, polopenze

 „Je to jak u nás v Anglii, ta příroda, ty louky a zurčící potůčky“.  George Klein

 

Komplexní poznání Bílých Karpat a okolí jak z moravské, tak i slovenské strany.

Nádherně kvetoucí louky v oblastech přírodních rezervací, zpestřené kopaninovými lidovými stavbami, památníky, muzei a studánkami, i různě dlouhými výšlapy pro zdatnější i méně zdatné turisty. Hvězdicovité výjezdy z jednoho místa, (nástupní místo i Olomouc).

 

Orientační  scénář:         Scénář může být upraven dle pokynů průvodce v závislosti na počasí a pod.

1. den: odjezd ráno, přírodní rezervace Vršatské hradné bradloNS Vršatské bradlá, Červený kameň, PR Červenokameňské bradlo, PR Lednické bradlo, zřícenina hradu Lednica. Večeře, nocleh

2. den:   snídaně, Velká Javořina (970 m) – nejvyšší hora Bílých Karpat – místo česko-slovenské vzájemnosti, Holubyho chata – symbol česko-slovenské vzájemnosti (tradiční setkávání Čechů a Slováků), Kamenná búda, Bahulské jámy, Květná – sklárna. Návštěva vinného sklípku. Večeře, nocleh

3. den: snídaně, Tvarožná Lhota – Muzeum oskeruší, NS Oskerušová, přírodní koupaliště Lučina, Louky Čertoryje a Vojšické louky, vrch Kobyla (584 m), Cesta M. Kudeříkové, soubor stodol v Hrubé Vrbce, větrný mlýn Kuželov, Javorník, Strážnice – možnost návštěvy zámku nebo skanzenu. Večeře, nocleh.

4. den: snídaně,  Velký Lopeník s rozhlednou (911m), Malý Lopeník, NS Lopeník, lyž. areál Mikulčin vrch, obec Komňa památník J. A. Komenského, domek zvěrokleštiče,  večeře, nocleh

5. den: snídaně, NS Hrozenka, Starý Hrozenkov, NS Moravské Kopanice, Žítková – obec a přehrada, Bojkovice – zámek Nový Světlov, večeře, nocleh.

6. den: snídaně, prohlídka  Velehradu – plno možností: bazilika s klášterem, vyhlídková věž Modrá, Archeoskanzen, bludiště, expozice Živá voda, Centrum Slováckých tradic.  Odjezd domů.

 

Ubytování: 5 x v hotelu ve  dvoulůžkových, pro trojice ve třílůžkových pokojích se sociálním zařízením, ubytování lze i v apartmánech se dvěma neprůchozími pokoji – pro skupinky s vlastním sociálním zařízením,  polopenze.

 

Cena:   5.990,- Kč.     

Sleva pro děti do 18 let ……  1.000,– Kč

Příplatek za 1 lůžkový pokoj ….. 1.200,- Kč

 

Cena zahrnuje:  5 x nocleh s polopenzí, turistickou taxu, klimatizovaný autobus, průvodce CK.

 

Úhrada ceny zájezdu: 

Zálohu ve výši 2.500,- Kč na osobu uhraďte do 10 dnů od obdržení těchto základních informací na náš účet: 2300417827 / 2010 nebo naší složenkou, nebo hotově v kanceláři v Opavě, Horní nám. 47, tel. 602 786 895 (otevřeno: pondělí, středa  13,30 – 15,00 hod.  a úterý, čtvrtek 13,30 – 16,00 hod.). Při platbě z účtu na účet prosím pište přidělený variabilní symbol. Je možné platit i na fakturu.

Nejpozději 14 dnů před odjezdem Vám zašleme poslední informace k zájezdu, kde uvedeme konkrétní odjezdy a další potřebné informace, a kde budou pokyny k uhrazení doplatku.