Podyjí NP, …

 

Podyjí NP, …       4.9. – 7.9. 2020         Základní informace      Obsazeno 

hotel, polopenze                        

 

Turistika pro zdatnější i méně zdatné turisty, výjezdy z jednoho místa.

 Osou celého území NP Podyjí se táhne řeka Dyje, která protéká 42 km dlouhým údolím s četnými meandry, stepními vřesovišti, skalními útvary s kamenným i moři, pestrou květenou, ale s i četnými historickými a stavebními památkami. NP poznáme i z rakouské strany – Hardegg s vyhlídkami a hradem, stezkou s ukončením u hradu Kaja.

Na našem území poznáme hrad Bítov s blízkým okolím na soutoku Dyje a Želetavky na břehu Vranovské přehrady,  zámek Uherčice a Vranov nad Dyjí, přírodní rezervace Bílý Kříž s Grázlovou vyhlídkouGrázlova stezka, Podhradí nad Dyjí se zříceninou Frejštejn,  , … dále nejstarší vinice u nás – Šobes, vyhlídky na meadry Dyje, navštívíme také malovaný vinný sklep Šatov, zámek Miroslav – všech 20 obrazů z cyklu Slovanská epopej od Alfonse Muchy – velkoformátová puzzle (světový unikát).

Ubytování: 3 x v hotelu na jednom místě s polopenzí –  2 lůžkové (pro trojice 3 lůžkové) pokoje s vlastním sociálním zařízením.

Orientační  scénář:      Scénář může být upraven dle pokynů průvodce v závislosti na počasí a pod.

1.den:  ráno dojezd, zámek Miroslav – Slovanská epopej (velkoformátová puzzle), prohlídka královského města Znojma:  MPZ Znojmo, vyhlídková Radniční věž, Znojemské podzemí – nejrozsáhlejší podzemní labyrint střední Evropy, rotunda sv. Kateřiny, zachovalé městské hradby, znojemský hrad, lesopark Gránice (znojemský malý Grand kaňon), večeře, nocleh.

2.den:  snídaně, rakouská strana Podyjí – z Čížova přes Hartberg stezkou Landesrundwanderweg k hradu KujaDále Vranov nad Dyjí – zámek a volná prohlídka městečka, hráz Vranovské přehrady, … večeře, nocleh.

3.den:  snídaně, hrad Bítov, a okolí hradu nad Vranovskou přehradou, Uherčice – možnost návštěvy zámku,  přírodní rezervace Bílý Kříž s Grázlovou vyhlídkouGrázlova stezka, Podhradí nad Dyjí se zříceninou Frejštejn, večeře, nocleh.

4.den:  snídaně, nejstarší vinice u nás – Šobes, vyhlídky na meadry Dyje, malovaný vinný sklep Šatov. Návrat domů  večer.

 

Cena:   3.660,- Kč   

Sleva pro děti do 18 let ……  1.000,- Kč 

Sleva pro ucelenou trojici …. 400,- Kč / osobu a pobyt

Příplatek za 1 lůžkový pokoj ….. 1.000,- Kč                              

Cena zahrnuje:  3 x nocleh s polopenzí, turistickou taxu, klimatizovaný autobus, průvodce CK.

 

Úhrada ceny zájezdu:  Zálohu ve výši 1.000,- Kč na osobu uhraďte do 10 dnů od obdržení těchto základních informací na náš účet: 2300417827 / 2010 nebo naší složenkou, nebo hotově v kanceláři v Opavě, Horní nám. 47, tel. 602 786 895 (otevřeno: pondělí, středa  13,30 – 15,00 hod.  a úterý, čtvrtek 13,30 – 15,30 hod.). Při platbě z účtu na účet prosím pište přidělený variabilní symbol. Je možné platit i na fakturu.

Nejpozději 14 dnů před odjezdem Vám zašleme poslední informace k zájezdu, kde uvedeme konkrétní odjezdy a další potřebné informace, a kde budou pokyny k uhrazení doplatku.